En iyi rusça gramer kitabı - Rusça - Türkçe

Gönderen Konu: En iyi rusça gramer kitabı  (Okunma sayısı 5003 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Admin

  • Administrator
  • Or General
  • *****
  • İleti: 1296
  • Rep Puan: +20/-1
    • Profili Görüntüle
En iyi rusça gramer kitabı
« : 29 Ekim 2012, 05:37:04 Pzt »
rusça kitap tavsiye

  Rusça Öğrenmek  için tavsiye rusça kitabı. Piyasada Tutulan en iyi Rusça Kitabı araştırması yaptık. Kimsenin kitabına haksızlık etmek gibi bir niyetimiz elbette yok. Sadece piyasada en çok tutulan ve tavsiye Rusça Dilbilgisi - Gramer kitabı olarak bazı kitapları yazacağım. Buna ilaveten daha önceleri Rusça gramer kitabı almış  tavsiye edeceğiniz kitap var ise lütfen ilave ederek yazınız. Aşağıdaki Sıralama Rusçaya yeni başlayanlar için kitap tavsiyesidir ve en iyiden en kötüye doğru değil tamamen rast geledir.1-) Kendi Kendine Hızlı Rusça 1. Basamak
Hızlı Rusça Seti Rusçayı hiç bilmeyenlere bu dili en başından başlayıp hem kolay hemde hızlı bir şekilde öğretmek prensibine göre hızlanmıştır. Hızlı Rusça dizisinin ilki olan bu set 2 kitap, 2 CD'den oluşmaktadır.
2-) 30 Günde Rusça / Kitap+2 Cd

Fono 30 Günde Rusça Öğreniyorum Seti 1 Kitap + 2 CD - Kolay ve Hızlı Öğrenim FONO Yayınları

3-) Rusça Dilbilgisi
Kitapta sesbilim, biçimbilim ve sözdizimi olmak üzere üç ana bölüm vardır.
Sesbilimi (Fonetik); Bu bölümde Rusçanın ses özellikleri hakkında bilgiler verilmiş, okuma, tonlama kuralları üzerinde durulmuştur.
Biçimbilim (Morfoloji); Sözcük türleri, Rusçada ekler, kökler ve Rusçanın yapı özellikleri bu bölümde anlatılmıştır.
Sözdizimi (Sentaks); Sözcüklerin cümle içinde sıralanmaları, cümle kurgusu ve yapısı cümlelerin ögeleri bu bölümde işlenmiştir.

4-) Resimli Rusça Dilbilgisi
Bu ders kitabının esas amacı Rusça dilbilgisinin soyut gramer kurallarını herkesin anlayabileceği bir şekilde gündelik hayatla bağlantılı olarak örneklerle öğretmektir. Bu kitap günlük yaşantımızdaki olayların, durumların ve değişik düşüncelerin hangi dilbilgisi şekilleri ve formları ile ifade edildiklerini, Rusçayı öğrenmek isteyenlerin anlamasına ve kavramasına yardımcı olacak şekilde hazırlanmıştır. Kavramasını kolaylaştırmak için Jan Amos Komensky'den başlayarak ünlü pedagogların savunduğu en önemli didaktik metodlardan birisi olan görsel öğretim metodu kullanılmıştır.

5-)Rusça Dilbilgisi (Sesbilgisi, Biçimbilgisi, Sözdizimi)
Rusça'nın Sesbilgisi, Biçimbilgisi ve Sözdizimi kurallarının detaylı olarak verildiği bu kitabın Sesbilgisi bölümünde Rusça'da harflerin okunuşu, vurgu sistemi ve tonlama konuları incelenmektedir. Kitabın Biçimbilgisi bölümünde Rusça'da ad ve durumları, sıfatlar, zamirler, sayılar, zarflar, eylemler, zamanları, kipler, ortaçlar ve ulaçlar tüm detaylarıyla verilmektedir. Kitabın Sözdizimi bölümünde ise Rusça tümce çeşitleri, bu tümcelerde yer alan temel ve yardımcı öğeler, sözcük öbekleri ve bunların tümce içindeki görevleri, birbirleriyle olan ilişkileri, dizilişleri, yan tümce türleri, bunların ana tümceyle bağlanış şekilleri ve bağlaçlar ayrıntılarıyla gösterilmektedir.« Son Düzenleme: 31 Mart 2013, 22:34:30 Paz Gönderen: Admin »


Paylaş facebook